Solidarumo bėgimas 2020

Šis renginys jau septintus metus ragina Lietuvos mokyklas vienytis dėl bendro tikslo – padėti vieni kitiems. Šiemet sukanka 75 metai, kai pirmą kartą buvo išleista visų mūsų mylima knyga apie šauniąją Pepę Ilgakojinę. Tad Solidarumo bėgimo 2020 tema bus skirta šiai progai paminėti ir kartu paskatinti vaikus šiuo iššūkių pilnu laikotarpiu išlikti stipriems, kokia buvo Pepė, ir solidarizuotis kilniems tikslams.Mūsų bendruomenė nesulaužo tradicijos ir bėga jau septintus metus.

Solidarumo bėgimo metu bėgome  ir aukojome vaikams, augantiems sunkumų patiriančiose šeimose, būtent šiose šeimose augantys vaikai patyrė didžiausių iššūkių buvusio COVID-19 karantino metu. Taip pat parama skirta vaikams pabėgusiems iš karinio konflikto nualintų Ukrainos teritorijų.

Ačiū visiems, kurie liko neabejingi ir paaukojo.

Sportinio sveikatingumo renginys „Kamuolių fiesta“

Įrašas atnaujintas: 2019-04-25

Š.m. balandžio 25 d. Kauno l/d „Kodėlčiukas“ vyko sportinio, sveikatingumo renginys „Kamuolių fiesta“, kurį organizavo mokytoja, dirbanti pagal neformaliojo švietimo programą Aurika Celiešienė. Renginyje dalyvavo ir Kauno l/d „Linelis“ ugdytiniai. Su vaikais žaidė įvairius sportinius žaidimus su kamuoliu ir padėjo vaikams rungtyniauti tarpusavyje LSU studentės. Vaikai įgijo naujos patirties.

Šventinis renginys „Pyragais kvepiančios Velykos“

Įrašas atnaujintas: 2019-04-23

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ 2019-04-23 vyko šventinis renginys „Pyragais kvepiančios Velykos“. Šventės tikslas – puoselėti menines idėjas, įprasminant tradicinių, lietuviškų švenčių svarbą. Vaikai sugužėjo nešini margučiais. Ugdytiniai šoko, dainavo, deklamavo, žaidė žaidimus. Visi buvo šventiškai nusiteikę.

Aš bėgu – 2019

Įrašas atnaujintas: 2019-04-09

Visi Kauno lopšelio-darželio „Kodėlčiukas“ ugdytiniai, pedagogai ir darbuotojai dalyvavo akcijoje „Sveikas vaikas – laimingas vaikas“, kuri skirta Pasaulinei sveikatos dienai paminėti. Šiandienos rytą vyko MASINIS BĖGIMAS „AŠ BĖGU – 2019″. Po masinio bėgimo, ugdytiniai atsigaivino sveikomis sultimis.

Respublikinis ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalis, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti

Įrašas atnaujintas: 2019-03-07

Priešmokyklinės ,„Peliukų“ gr. vaikai, kartu su Kauno lopšeliu-darželiu „Linelis“ priešmokyklinukais rungtyniaudami įtvirtino pagrindines krepšinio taisykles, patobulino kamuolio valdymo techniką, išbandė kamuolio metimo į krepšį taiklumą, lavino komandinio žaidimo įgūdžius, pajuto pergalės už Lietuvą dvasią „kovojant’’ trikrepšio aikštelėje.

Užgavėnės

Įrašas atnaujintas: 2019-03-05

Pavirtę velniukas, čigoniukais, daktarais, ožiais ir ubagais visi salėje pokštavom, šokom ir dainavom, garsiai šaukėm, barškinom tarškynėm – varėm žiemą. Žiemą, aišku, išvarėm. Dainavom daineles, žaidėm žaidimus. Viėliau visi paskanavome blynų ir smagiai praleidome laiką.

Kaziuko mugė

Įrašas atnaujintas: 2019-03-04

Mugės metu, akį vėrė įvairūs dirbiniai, mezginiai, kepiniai. Toks renginys neleidžia pamiršti liaudiškų tradicijų, suburia darželio bendruomenę, lavina ugdytinių kūrybiškumą, meninį suvokimą.

Šventinis rytmetys „Lietuvėle, tu graži“

Įrašas atnaujintas: 2019-02-18

Visi susirinkę įstaigos salėje, paminėjome Vasario 16 -ąją. Peliukų grupės ugdytiniai vaidino spektaklį „Gedimino sapnas“. Visi įstaigos ugdytiniai dainavo dainas, deklamavo eilėraščius LIETUVAI.

Projekto „Auginame draugystę su daržovėmis“ baigiamasis renginys

Įrašas atnaujintas: 2018-11-05

Kauno l/d  „Kodėlčiukas“  lapkričio 5 d. vyko ilgalaikio projekto „Auginame draugystę su daržovėmis“ baigiamasis renginys, kuriame „Kiškučių“ ir „Peliukų“ grupės vaikai atliko smagias užduotėles apie daržoves, kūrė paveikslus iš daržovių, kartu su tėveliais spaudė ir ragavo daržovių sultis. Renginio metu, vaikai prisiminė, kaip sėjo, augino  daržoves, dalyvavo „Svajonių šiltnamio“ konkurse, įsirengė lysves, ravėjo daržoves, gamino daržovių patiekalus. Projektas vaikams patiko. Jie sužinojo kokią naudą daržovės daro žmogaus organizmui, praplėtė savo žinias. Visų nuotaika buvo puiki. Dėkojame tėveliams padėjusiems ir prisidėjusiems prie šios projekto. Ačiū visiems dalyvavusiems ir nelikusiems abejingais.

„Prisiminimų takais“ – l/d „Kodėlčiukui“ 55 metai

Įrašas atnaujintas: 2018-10-31

Gimtadienis pati gražiausia šventė. Kaip smagu, kad ne tik vaikai, bet ir darželis gali švęsti savo gimtadienį. Visa įstaigos bendruomenė buvo  puikiai nusiteikusi ir jautėsi tikra šventinė nuotaika. Visa darželio bendruomenė giedojo Lietuvos himną, darželio himną, ugdytiniai dainavo dainas, šoko, grojo.
Šis 55 – tasis gimtadienis buvo pilnas staigmenų. Sulaukėme dovanų iš įstaigos tarybos, iš „Peliukų“ grupės tėvelių. O koks gimtadienis be torto. Taip pat vaikučiams buvo suorganizuota edukacinė programėlė, kurios metu paleidome į dangų 55 balionus. Dėkojame visiems, kurie atvyko į šventę ir prisidėjo prie šventės organizavimo. Smagu, kai tave prisimena.

„Rudens mozaiką kurdami, košės pasiilgę tekini“

Įrašas atnaujintas: 2018-10-11

Spalio 10 d. l/d „Kodėlčiukas“ vyko šventinė popietė „Rudens mozaiką kurdami, košės pasiilgę tekini“. Šventės iniciatorės direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Sigita Žitinevičienė ir meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Jau tapo tradicija, kai darželio kiemelyje susirenka visa bendruomenė, ragauja košę, geria arbatą, šnekučiuojasi. Juk pabuvimas kartu visus suartina. Džiaugiamės ir dėkojame, kad vis daugiau tėvelių susirenka.

Rudenėlio šventė „Rudens mozaika“

Įrašas atnaujintas: 2018-10-10

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ spalio 10 d.  vyko rudenėlio šventė „Rudens mozaika“. Ugdytiniai šoko, dainavo, žaidė ratelius. Visų nuotaika buvo šventiška. Šventę organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogės Sigita Žitinevičienė, Jūratė Petravičienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Jolanta Ravinskienė, neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko.

Kūrybinių darbų paroda „Gėlių paveikslai“

Įrašas atnaujintas: 2018-10-08

Maloniai kviečiame pasigrožėti vaikų ir jų tėvelių kūrybinių darbų paroda „Gėlių paveikslai“. Paroda eksponuojama l/d „Kodėlčiukas“ salėje nuo 2018-10-08. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios kūrybiškos parodos.

Rudens portretai

Įrašas atnaujintas: 2018-09-13

Nuostabią rudens dieną buvo suorganizuota netradicinė ugdytinių kūrybinių darbų paroda, lauko erdvėje, „Rudens portretai“. Ugdytiniai maišė ir minkė tešlą, ją formavo ir klijavo prie medžio kamieno. Tuomet puošė įvairiomis rudens gėrybėmis, kurdami rudens portretus. Buvo naudojami draugiški aplinkai produktai, kuriuos galėtų saugiai vartoti paukšteliai ir kiti žvėreliai. Parodos tikslas – ugdyti vaikų kūrybinius gebėjimus, panaudojant netradicines priemones, gamtos gėrybes.

Veiklą ir parodą organizavo mokytoja dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą Sigita Žitinevičienė ir meninio ugdymo mokytoja dirbati pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą Ignė Elena Bulbenko.

„Gėlės kitaip“

Įrašas atnaujintas: 2018-09-12

„Peliukų“ grupės vaikai modeliavo paveikslus panaudodami rudenines vystančias gėles, bei jų žiedlapius. Aptarinėjo gėlių formas, žiedlapių spalvas. Pveikslų modeliavimo tikslas buvo, fantazuojant kurti spalvų ir vaizdų derinius, pajuntant gamtos grožį, gebėti gamtinę medžiagą panaudoti kūrybiniame procese, nežalojant gamtos, atskleisti gamtos dovanų grožį ir savitumą.  Veiklą organizavo mokytoja dirbanti pagal priešmokyklinio ugdymo programą Sigita Žitinevičienė ir meninio ugdymo mokytoja dirbati pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programą Ignė Elena Bulbenko.

Mokslo ir žinių šventė „Spalvota diena“

Įrašas atnaujintas: 2018-09-03

Tai diena, kai po ilgų vasaros atostogų į l/d „Kodėlčiukas“ sugrįžo klegesys, juokas, besišypsantys vaikai. Tai diena, kuria prasideda kažkas naujo, tai šventė, kuri paliečia kiekvieną iš mūsų.
Mes tikimės, kad mūsų įstaiga – tai pradžia didžiulio kelio, kuris dovanos atradimo džiaugsmą, įkvėpimą ir bus sėkmigas bei kūrybingas. Sėkmės visai bendruomenei.

Muzikos dainų festivalis „Dainuojam Lietuvai“

Įrašas atnaujintas: 2018-04-27

Muzikos dainų festivalis „Dainuojam Lietuvai“ organizuojamas Lietuvos valstybės šimtmečiui paminėti. Ugdytiniai dainavo įvairias dainas apie Lietuvą. Taip pat skambėjo ir lietuvių liaudies dainos.
Festivalio tikslas: Ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų meninę raišką, kūrybinius gebėjimus, įprasminant Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio svarbumą, bendradarbiaujant su kitomis ikimokyklinio ugdymo įstaigomis.
Festivalį organizavo ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko, auklėtojos Sigita Žitinevičienė, Jūratė Petravičienė ir direktorės pavaduotoja Ilona Kairienė.
Festivalyje dalyvavo Kauno l/d „Svirnelis“, l/d „Šilinukas“, l/d „Linelis“ ir mūsų l/d „Kodėlčiukas“.
Vaikai patyrė džiaugsmą savo širdelėse ir suteikė didelį malonumą svečiams stebėjusiems pasirodymus. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie festivalio organizavimo.

Edukacinė veikla „Padėkime Žemei“

Įrašas atnaujintas: 2018-04-16

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ balandžio 16 d. edukacinę veiklą „Padėkime Žemei“ organizavo, auklėtojos Sigita Žitinevičienė, Jūratė Petravičienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko.  Į svečius atvyko soc. partneriai Kauno l/d „Svirnelis“ ugdytiniai ir pedagogai. Vaikai prisiminė kaip reikia saugoti gamtą, neteršti miškų, kokią žalą daro šiūkšlės žemei. „Peliukų“ grupės ugdytiniai parodė miuziklą kaip reikia mylėti savo žemę. Visi dalyviai gavo padėkas už gražias idėjas, kūrybiškumą, meilę gamtai, ekologinį sąmoningumą ir atsakomybę už savo poelgius. Kieme vaikai piešė draugystės piešinį. Sutvirtinant draugystę, svečiams padovanojome knygeles apie šiukšlių rūšiavimą. Ačiū visiems prisidėjusiems prie šios gražios iniciatyvos.

Švaros rytmetis „Tvarką darom ir sportuojam“

Įrašas atnaujintas: 2018-04-13

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ balandžio 13 d. švaros rytmetį „Tvarką darom ir sportuojam“ organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė ir logopedė Irena Daugirdienė. Pedagogės ugdytinius skatino tvarkyti ir prižiūrėti aplinką, suteikė informacijos apie šiukšlių rūšiavimą.  Ugdytiniai sportavo, panaudodami netradicines sporto priemones – antirnes žaliavas. Visų nuotaika buvo puiki. Į švaros rtymetį įsitraukė visa bendruomenė.  Ačiū visiems dalyvavusiems švaros rytmetyje ir rodant gerą pavyzdį.

Pavasario šventė įstaigos bendruomenei „Kelionė į Velykas“

Įrašas atnaujintas: 2018-04-03

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ 2018-03-03 d. vyko pavasario šventė įstaigos bendruomenei „Kelionė į Velykas“. Šventę organizavo ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Virginija Kulvietienė, Rūta Balčiūnienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Vaikučiai sužinojo apie lietuvių liaudies papročius, tradicijas, žaidė žaidimus, dainavo dainas. Ugdytiniai džiaugsmingai sutiko Velykę ir  jos padėjėją kiškutį, kurie kartu linksminosi, prisiminė paukščių pavadinimus, deklamavo eilėraščius, klausėsi pasakojimų apie Velykų burtus. Visų nuotaika buvo puiki. Po šventės Velykė ir kiškutis pakvietė visus į darželio kiemą ridenti margučių. Vaikučiai sugužėjo nešini margučiais į darželio kiemelį.

 

 

Šventinis renginys „Gamta mūsų namai“ skirtas Žemės dienai paminėti.

Įrašas atnaujintas: 2018-03-27

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ bendruomenė 2018-03-20 šventė Žemės dieną. Vaikai buvo smagiai nusiteikę ir  parodė miuziklą „Gamta mūsų namai“. Šventę organizavo ir vaikus paruošė ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės Sigita Žitinevičienė, Jolanta Ravinskienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Kadangi vaikams sunku suprasti ekologijos svarbą ir tai, kad kiekvienas žmogus tiesiogiai daro poveikį aplinkai, šventės organizatoriai siekė, kad vaikai suprastų, jog reikia saugoti gamtą, prižiūrėti aplinką.

Kaziuko mugė „Tai kermošiaus smagumėlis“

Įrašas atnaujintas: 2018-03-05

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ jau ne vieną dešimtmetį šurmuliuoja Kaziuko mugė. Šiemet taip pat tęsiame tradicijas. Šį renginį organizavo logopedė Irena Daugirdienė, auklėtoja Jūratė Petravičienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Ugdytiniai prisiminė liaudies papročius, tradicijas, žaidimus. Šventės metu šoko ratelius, dainavo dainas ir pasilinksminę visi skubėjo į mugę. Kas pirko, kas pardavė, kas už dyką dovanojo. Į Kaziuko mugės šurmulį atskubėjo  visa bendruomenė. Tėveliai labai pasistengė ir kartu su vaikais gamino, kepė, mezgė, siuvo, lipdė įvairius dirbinius. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie Kaziuko mugės šurmulio.

Projektas „Lietuvos šimtmečio kelionė“

Įrašas atnaujintas: 2018-02-15

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ vyko projektas „Lietuvos šimtmečio kelionė“ skirtasLietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Projektą organizavo ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės S.Žitinevičienė, J.Ravinskienė, V.Kulvietienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Vyko įvairios veiklos ir renginiai. Vyko šventinis renginys „Lietuviais esame mes gimę“. Šventės metu visa bendruomenė giedojo Lietuvos himną. deklamavo eilėraščius, dainavo dainas, pasakojo įdomias istorijas.  Vaikai atsiskleidė kurdami darbelius, per kūrybą perteikė savo meilę Lietuvai. Auklėtojos siūlė ugdytiniams ugdyti pilietiškumą, tautiškumą vaikams priimtina veikla. Vaikai didžiuojasi savo šalimi ir nori būti aktyviais ir svarbiais valstybės piliečiais. O koks gi gimtadienis be torto? Auklėtojos labai pasistengė ir padarė staigmeną, kuri nustebino visus dalyvavusius šventėje. Vaikai patyrė daug džiugių akimirkų ir gerų emocijų.

 

Atsisveikinimo su eglute rytmetis „Sudie žaliaskare“

Įrašas atnaujintas: 2018-01-08

Žiemužė ir šių metų simbolis – šuniukas, pakvietė vaikus atsisveikinti su eglute. Vaikams buvo smagu prisiminti daineles, žaisti žaidimus. Žiema perskaitė laišką, pakvietė vaikus nupuošti eglutę. Vaikai  pamojavo eglutei ir susitarė susitikti kitais metais. Vaikai džiaugėsi, kad juos aplankė šuniukas ir palinkėjo jiems sėkmės.

Gerumo akcija „Gerumo lašelis“

Įrašas atnaujintas: 2017-12-18

Džiaugiamės, kad mūsų pedagogai jautrūs ir moko vaikus  jautrumo, atidumo tiems, kam to labiausia  reikia. L/d „Kodėlčiukas“ ugdytiniai pagamino Gerumo lašelius,  kepė skanėstus ir siunčia linkėjimus Muniškių Globos namų gyventojams.  Vaikų mintis apie gerumą užrašėme ant Gerumo lašelių. Mūsų vaikų širdelės pilnos gėrio. Jie džiaugiasi, kad Adventiniu laikotarpiu, padedant auklėtojoms, darė gerus darbus. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios gražios Gerumo akcijos.

Kalėdinių pasakų sekimas „Ištiesk ranką pasakai“

Įrašas atnaujintas: 2017-12-08

Adventas – tai laukimas. Vaikai salėje kiekvieną penktadienį klausosi pasakojimų apie  Adventą, uždeka po žvakelę,  sužino ką simbolizuoja  kiekviena žvakelė. Dėkojame iš „Peliukų“ grupės Andriaus močiūtei, Pauliaus mamytei už sekamas pasakas ir  norą pabūti su mumis. Vaikai taip pat išklausė auklėtojos Romos ir Rūtos sekamų pasakų. Ugdytiniai popiečių metu  pajunta šventinę  nuotaiką, gėrį savo širdelėse.

 

Bendruomenės vakaras „Piname Advento vainiką“

Įrašas atnaujintas: 2017-12-01

Adventas – pasiruošimo Šv. Kalėdoms laikas, pilnas laukimo, kviečiantis į rimtį ir susikaupimą, primenantis, jog žmogaus egzistencijoje svarbus maldos gyvenimas, dvasinis augimas. Gruodžio 1 dieną L/d „Kodėlčiukas“ bendruomenė susirinko pabūti kartu. Tokie pabuvimai stiprina bendruomenę. Vaikai giedojo giesmeles, uždegė pačių pagamintus žibintus, kartu su šeima pynė Advento vainiką. Visi kartu jutome gėrį savo širdelėse.

Patriotinės dainos konkursas „Supinkim Lietuvai dainų vainiką, 2017″

Įrašas atnaujintas: 2017-11-24

Martyno Mažvydo progimnazijos Aktų salėje vyko Patriotinės dainos konkursas „Supinkim Lietuvai dainų vainiką, 2017″. Įstaigos ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko ir auklėtoja Sigita Žitinevičienė papuošė peliukų grupės vaikučius lietuviškais kostiumais, Lietuvos vėliavos spalvų gėlėmis ir parengė nuostabų muzikinį pasirodymą. Mūsų ugdytiniai užėmė garbingą II-ąją vietą.

„Rudenėlio pasakėlės“

Įrašas atnaujintas: 2017-10-19

Jau tapusi tradicija, rudenėlio šventė buvo organizuojama ir šiemet. Šventės organizatorės, auklėtojos Roma Kazakevičiūtė, Rūta Balčiūnienė, meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko 2017 -10-19  paruošė nuotaikingą, su daugybę personažų, trumpomis pasakėlėmis, įdomią šventę įstaigos bendruomenei. Vaikai šokdami, dainuodami, vaidindami patys pasakojo apie rudens pokyčius, sprendė daržovių ginčą, kuri iš jų svarbiausia, sekė pasakas be galo, jojo pirkti ropių, kvietė renginio dalyvius dainuoti, muzikuoti, žaisti bendrus žaidimus. Ugdytiniai patyrė džiaugsmą savo širdelėse, ugdė meninę, bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas.

„Rudens pasakų vedini, košės psiilgę tekini“

Įrašas atnaujintas: 2017-10-19

Po rudenėlio šventės įspūdžių pailsėję, l/d ,,Kodėlčiukas’ kiemelyje, susirinkome į šventinę popietę. Į šventinę popietę, 2017-10-19 visą įstaigos bendruomenę, sukvietė direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, auklėtoja Sigita Žitinevičienė ir meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Popietės metu skambėjo dainos, žaidimai, skanavome arbatą ir žirnių košę. Visi susirinkę galėjo grožėtis rudeninių gėrybių paroda ,,Rudens išdaigos’, kuri buvo eksponuojama lauko erdvėje.

Dėkojame visiems už aktyvų dalyvavimą. O didžiausią ačiū tariame įstaigos virėjoms, kurios kas met mus palepina gardžiomis košėmis.

„Rudens išdaigos“

Įrašas atnaujintas: 2017-10-16

Ugdytinių ir tėvelių rudens gėrybių paroda „Rudens išdaigos“. Paroda eksponuojama l/d ,,Kodėlčiukas’ kiemelyje nuo 2017-10-16. Dėkojame visiems prisidėjusiems prie šios kūrybiškos parodos.

Solidarumo bėgimas

Įrašas atnaujintas: 2017-10-09

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ bendruomenė prisijungė prie 4- tojo Solidarumo bėgimo. Direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, inicijavo šią gražią idėją daryti nuoširdžius ir gerus darbus. Neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė ir auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė organizavo Solidarimo bėgimą įstaigoje. Ugdytiniai grupėse kalbėjosi apie bėgimo svarbą. Bėgimo tikslas buvo ugdyti vaikų socialinę atsakomybę, sąmoningumą bei solidarumą, bei padėti Lietuvos ir Zambijos vaikams.

„Sveiki dantukai“

Įrašas atnaujintas: 2017-09-27

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ bendruomenė smagiai įsijungė į projektą „Sveiki dantukai“. Džiaugiamės, kad ugdytiniai įgis burnos higienos įgūdžių, per žaidimą, meninę veiklą sužinos apie dantukų priežiūrą. Kviečiame pasidžiaugti kartu su mūsų bendruomene, peržiūrint šventines ir  kasdienes veiklas susijusias su projektu.

 

Projektas „Žaisk, judėk ir netingėk”

Įrašas atnaujintas: 2017-09-22

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ rugsėjo 18-22 dienomis vyko projektas ,,Žaisk, judėk ir netingėk’. Neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė ir visuomenės sveikatos specialistė Vida Baltaragienė sukvietė vaikus į renginį pažaisti, pasportuoti. Renginio tikslas – skatinti vaikų fizinį aktyvumą, sveiką gyvenseną, patiriant judėjimo džiaugsmą. Vaikai pajuto judėjimo laisvę, buvo aktyvūs ir gerai nusiteikę.

Kūrybinis darbas „Gamtos spalvos’ kuriant floristinį kilimą

Įrašas atnaujintas: 2017-09-20

L/d ,,Kodėlčiukas’ ugdytiniai ir pedagogai vis sugalvoja įdomių  veiklų. Rugsėjo 20 d. dalyvavo Respublikiniame kūrybinių darbų plenere po atviru dangumi ir kūrė floristinį kilimą. Kūrybos tikkslas buvo, kurti spalvų ir vaizdų derinius, pajuntant gamtos grožį, gebėti gamtinę medžiagą panaudoti kūrybiniiame procese, nežalojant gamtos, išmokti bendravimo su gamta meno, atskleisti gamtos dovanų grožį, savitumą, skatinti bendradarbiavimą. Visų nuotaika buvo puiki. Vaikai pajuto kūrybos džiaugsmą. Dėkojame tėveliams prisidėjusiems prie gamtinės medžiagos rinkimo.

Rugsėjo 1 -osios šventė „Jau skamba rugsėjo varpelis“

Įrašas atnaujintas: 2017-09-01

Tegul rugsėjo 1 -osios varpelis širdelę pripildo džiaugsmo ir uždega didelį norą žinoti, atrasti, pažinti ir būti geram. Štai rugsėjis, vėl sukvietė mus visus į l/d ,,Kodėlčiukas“ kiemelį. Rugsėjo 1- oji tai diena, kai po ilgų vasaros atostogų į l/d sugrįžo klegesys, juokas, besišypsantys vaikai. Tai diena, kuria prasideda kažkas naujo, tai šventė, kuri pakeičia kiekvieną iš mūsų.  L/d ,,Kodėlčiukas“ bendruomenė plaukė laivu į žinių šalį su gera nuotaika, dainomis, žaidimasi. L/d ,,Kodėlčiukas“ kolektyvas tikisi, kad mūsų įstaiga – tai pradžia didžiulio kelio, kuris dovanos atradimo džiaugsmą, įkvėpimą, žinių troškimą, ir bus sėkmingas bei kūrybingas. Nuotaikingą renginį organizavo logopedė Irena Daugirdienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko ir neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė. Ačiū visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios gražios šventės.

 

Projekto „Vasaros stovykla – 2017 Vasaros takais” turistinė kelionė „Turistaukime” akimirkos

Įrašas atnaujintas: 2017-06-14

Turistaudami vaikai išbandė savo jėgas įvairių rungčių metu, sužinojo kaip įrengti stovyklą, kokie patys reikalingiausi daiktai reikalingi stovyklaujant. Vaikai suprato, kad įvairiose situacijose reikalinga draugo pagalba ir kaip smagu gamtoje su draugais leisti laiką.

 

Projekto „Vasaros stovykla – 2017 Vasaros takais” piešimo įvairia technika „Gamtos apsuptyje” akimirkos

Įrašas atnaujintas: 2017-06-13

 

Projekto „Vasaros stovykla – 2017 Vasaros takais” atidarymo šventės akimirkos

Įrašas atnaujintas: 2017-06-12

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas” jau daugelį metų tapo tradicija organizuoti projektą ,,Vasaros stovykla”. Ne išimtis ir šiais metais. Projekto ,,Vasaros stovykla – 2017 Vasaros takais” tikslas –  ugdyti socialinę, meninę, pažinimo, bendravimo ir bendradarbiavimo, sveikatos saugojimo komopetencijas. Ugdytiniams tai smagus nuotykis. Vaikai pramogavo gamtoje, stebėjo gamtą, vabzdžius, augalus. Ugdytiniai įgijo kūrybinės patirties statydami iš smėlio pilis. Patirtus įspūdžius perteikė savo piešiniuose, naudodami įvairias dailės raiškos priemones. Pedagogai su vaikais organizavo pikniką ,,Vaisių fiesta”„, kuriame dalyvavo ir tėveliai. Vaikai dainavo, šoko, sportavo, ieškojo lobio, rungtyniavo, pramogavo. Stovyklos metu ugdytiniai patyrė daug naujų įspūdžių, teigiamų emocijų ir naujos patirties.

 

Vaikų gynimo diena ,,Vaikystės karuselė“

Įrašas atnaujintas: 2017-06-01

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ 2017-06-01 vyko šventinis renginys, skirtas vaikų gynimo dienai paminėti, ,,Vaikystės karuselė’. Renginį organizavo ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko, logopedė Irena Daugirdienė, neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė. Vaikai smagiai praleido laiką, pajuto gėrį savo širdelėse.Bendravo su draugais, žaidė žaidimus, šoko, dainavo. Sulaukė svečio, kurį atputė vėjas. Tai buvo gerasis klounas. Visų nuotaika buvo šventiška.

 

Festivalis „Kokios spalvos tavo daina ?“

Įrašas atnaujintas: 2017-05-31

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ 2017 – 05 -31 buvo organizuojamas dainų festivalis. Festivalio „Kokios spalvos tavo daina ?“ tikslas – ugdyti vaikų meno ir kūrybos poreikį, saviraišką, artistiškumą, skatinant  bendravimą ir bendradarbiavimą už įstaigos ribų. Dainų festivalį organizavo ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko, direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Sigita Žitinevičienė. Festivalyje dalyvavo Kauno m.  ikimokyklinės įstaigos – l/d ,,Mažylis’, l/d ,,Šilinukas’, l.d ,,Linelis’, l/d ,,Kodėlčiukas’. Ugdytiniai, festivalio metu, dainavo pasirinktą kūrinį. Visų nuotaika buvo puiki. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų. Visi dalyviai gavo diplomus ir atminimo dovanėles. Dėkojame pedagogams, meninio ugdymo mokytojams ir visiems prisidėjusiems prie šio muzikalaus festivalio.

 

,,Kodėlčiuko’ futboliuko turnyras

Įrašas atnaujintas: 2017-05-11

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ 2015 – 05 – 11 buvo organizuojama sportinė pramoga  ,,Kodėlčiuko’ futboliuko turnyras. Šią pramogą organizavo neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė ir sveikatos visuomenės specialistė Vida Baltaragienė. Ugdytiniai įtvirtino žinias apie futbolo žaidimą, jo taisykles. Vaikai suprato ką reiškia komandinis žaidimas, kad žaidžiant reikia laikytis taisyklių. Lavėjo vaikų vikrumas, pastabumas, reakcija. Vaikai įgijo naujos patirties.

Šventinis renginys „Kalnais ir kalneliais vanduo nugarmėjo į mūsų darželį Velykos atėjo“

Įrašas atnaujintas: 2017-04-26

Kauno l/d „Kodėlčiukas“ š.m. balandžio 21 d. ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė, vyresn.auklėtojos Jūratė Petravičienė, Jolanta Ravinskienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko organizavo įstaigos bendruomenei šventinį renginį skirta Velykoms paminėti „Kalnais ir kalneliais vanduo nugarmėjo į mūsų darželį Velykos atėjo“. Renginio tikslas – ugdyti bendravimo ir bendradarbiavimo kompetencijas, skatinant domėjimąsi lietuvių liaudies papročiais, margučių raštais, plečiant žinias apie gamtos stbudimo ženklus, džiaugiantis žaidimais, rateliais, margučių ridenimu. Šventėje taip pat dalyvavo svečiai iš seimo: seimo narės Aušros Papirtienės padėjėjas Arimantas Dumčius, Lietuvos Varpininkų draugijos pirmininkė, Eigulių – Žaliakalnio bendruomenės „Eiguva“ valdybos narė Danutė Blėkienė. Vaikai smagiai praleido laiką, šoko, vaidino, dainavo, atliko užduotis, ieškojo auksinių kiaušinių, į žaidimus įtraukė ir svečius. Visų nuotaika buvo puiki. Atsisveikinant svečiai ugdytiniams padovanojo spalvinimo knygeles.

 

Projekto „Pavasario šauktuvės“ šventinis rytmetis „Pažadinkime pavasarį“.

Įrašas atnaujintas: 2017-03-13

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ 2017 m. kovo 13 d. vyko smagus rytmetis ,,Pažadinkime pavasarį’, kurį organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui, auklėtoja metodininkė Ilona Kairienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė, vyresn. auklėtoja Jolanta Ravinskienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Renginio metu ugdytiniai dainavo dainas, šoko ratelius, deklamavo eilėraščius, statė vabaliukams namus, prašė saulutės skaisčiau šviesti ir negailėti pavasarinių spinduliukų, išsiuntė saulutei laišką, klausėsi paukštelišų čiulbėjimo.  Kartu su tėveliais pagamintus paukštelius iš antrinių žaliavų pakabino darželio kieme, taip kviesdami paukštelius į svečius. Išėję į lauką stebėjo inkilėlio kėlimą į medį. Ugdytiniai patyrė šventinį džiaugsmą.

Respublikinio ikimokyklinių įstaigų trikrepšio festivalis skirtas Lietuvos atkūrimo dienai paminėti.

Įrašas atnaujintas: 2017-03-10

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ ugdytiniai ir pedagogai dalyvavo Respublikiniame ikimokyklinių įstaigų Trikrepšio festivalyje, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti. Ugdytiniai mankštinosi, rungtyniavo, žaidė žaidimus ,,Kas greičiau įveiks kliūtis?’ ,,Kas daugiau kartų pataikys į krepšį?’. Vaikai bendravo su draugais, prisiminė kamuolio varymo techniką, žaidė krepšinį. Visų nuotaika buvo puiki. Šį smagų rytmetį organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė, priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Kulvietienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Sigita Žitinevičienė.

Šventinis Kaziuko mugės rytmetis „Pirksiu, parduosiu, už dyką dovanosiu’

Įrašas atnaujintas: 2017-03-06

Puoselėjant liaudiškas tradicijas, jau ne vieną dešimtmetį įstaigoje šurmuliuoja ,,Kaziuko mugė’. Šiemet taip pat kovo 6 d. l/d ,,Kodėlčiukas’  vyko šventinis rytmetis ,,Pirksiu, parduosiu, už dyką dovanosiu’. Rytmetį organizavo ikimokyklinio ugdymo auklėtojos Roma Kazakevičiūtė ir Rūta Balčiūnienė. Kad skambėtų dainos ir būtų puiki nuotaika pasirūpino ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja muzikai Ignė Elena Bulbenko. Mugės tikslas – puoselėti liaudiškas tradicijas, įtraukiant tėvelius į kūrybinį procesą. Akį veria įvairūs dirbiniai, mezginiai, kepiniai ir t.t. Toks reginys neleidžia pamiršti liaudiškų tradicijų, suburia darželio bendruomenę, lavina ugdytinių kūrybiškumą, meninį skonį.

Įrašas atnaujintas: 2017-02-17

Sausio mėn. l/d ,,Kodėlčiukas’ buvo organizuojama tyrinėjimų ir bandymų savaitė. Šios idėjos iniciatorės direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, auklėtojos Sigita Žitinevičienė ir Jolanta Ravinskienė įtraukė visų grupių vaikus, tėvelius, auklėtojas. Ši savitė vaikams buvo įdomi. Ugdytiniai atliko įvairius bandymus, tyrinėjo įvairius daiktus, aplinką. Vaikai patyrė naujų įspūdžių.  Jie bandė, tyrinėjo, atrado…..

Šventinis renginys, skirtas Lietuvos Valstybės atkūrimo dienai paminėti ,,Lietuva – mes tavo vaikai“

Įrašas atnaujintas: 2017-02-15

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ 2017-02-15 vyko šventinis renginys ,,Lietuva – mes tavo vaikai’. Renginį organizavo priešmokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Virginija Kulvietienė, vyresn. auklėtoja Rūta Balčiūnienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko. Renginio tikslas – formuoti vaikų nuostatas didžiuotis savo tautiniu tapatumu, mylėti Tėvynę. Renginyje dalyvavo visa įstaigos bendruomenė. Visų buvo šventinė nuotaika.

Sportinis rytmetis ,,Žiemos pramogos“

Įrašas atnaujintas: 2017-01-10

Sausio 10 d. ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė su ,,Peliukų’ grupės ugdytiniais organizavo sportinį rytmetį kieme ,,Žiemos pramogos’. Vaikai žaidė ratelius, kasė sniegą, rungtyniavo su rogutėmis, išbandė rogučių ,,traukinuką’, statė sniego kalnelius. Visų nuotaika buvo puiki. Vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, naujų įspūdžių.

Šventinis rytmetis ,,Sudie, Žaliaskare“

Įrašas atnaujintas: 2017-01-09

Sausio 9 d. Kauno l/d ,,Koėdėlčiukas’ ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko ir logopedė Irena Daugirdienė organizavo šventinį rytmenį ,,Sudie, žaliaskare’. Šventėje dalyvavo visa bendruomenė. Ugdytiniai susipažino su trim karaliais, prisiminė Kalėdines dainas, eilėraščius. Šventės pabaigoje, nors ir labai nesinorėjo,  vaikai skubėjo atsisveikinti su eglute ir nupuošė žaisliukus.

Gerumo akcija ,,Gerumo angelai’

Įrašas atnaujintas: 2016-12-22

Džiaugiamės, kad l/d ,,Kodėlčiukas’ pedagogės Sigita Žitinevičienė, Virginija Kulvietienė, Jolanta Ravinskienė, pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė organizavo Gerumo akciją ,,Gerumo angelai’ ir su ugdytiniais gamino angelus. Gruodžio 22 d. angelai pradžiugino Muniškių specializuotuose Globos namuose gyvenančius žmones, kuriuos mūsų dėmesys, su meilę gaminti angelai labai pradžiugino. Džiaugiamės, kad tėveliai taip pat prisijungė prie šio kilnaus tikslo. Dėkojame visiems kurie liko neabejingi Gerumo akcijai.

Projektas ,,Spalvų pasaulis’

Įrašas atnaujintas: 2016-12-12

Spalva yra pirmas bruožas, kurį vaikas gali atskirti. Spalvos – bene svarbiausia priemonė išreikšti emocijas. Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ ikimokyklinio ugdymo auklėtojos metodininkės Roma Kazakevičiūtė ir Sigita Žitinevičienė organizavo ir vykdė projektą ,,Spalvų pasaulis’. ,,Kiškučių’ ir ,,Peliukų’ grupės ugdytiniai aktyviai žaidė, tyrinėjo spalvas supančioje aplinkoje, eksperimentavo spalvomis tuo praplėsdami žinias apie pagrindines ir išvestines spalvas, grupavo, klasifikavo, komponavo daiktus atsižvelgdami į jų spalvą, atspalvį, atskleidė savo kūrybiškumą, individualumą, emocijas per meninę, kūrybinę, pažinimo, socialinę ir komunikavimo veiklas. Išryškėjo vaikų gebėjimai pažinti, pavadinti spalvas, priskirti daiktą pagal nurodytą spalvą. Šis projektas vaikams patiko. Jie patyrė naujų įspūdžių, teigiamų emocijų.

Žaidimų popietė ,,Smagu žaisti su mama ir tėveliu“

Įrašas atnaujintas: 2016-11-15

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ ,,Varpelio’ grupėje 2016-11-15 vyko popietė su tėveliais. Vaikai daugelio dalykų išmoksta stebėdami suaugusių elgesį. Todėl auklėtojos Jolanta Ravinskienė, Jūratė Petravičienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko nusprendė pakviesti tėvelius, kartu su vaikais pažaisti, padainuoti, praleistį popietę grupėje.Pasitelkę muziką ir muzikinius žaidimus skatino iniciatyvumą, saviraišką, gebėjimus veikti vienas šalia kito. Tėveliai taip pat rodė iniciatyvą, siūlė žaidimus, kartu su vaikais lipdė, piešė, domėjosi vaikų kasdienine veikla. Visų nuotaika buvo puiki.

,,Žibintų diena“

Įrašas atnaujintas: 2016-11-10

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’  lapkričio10 – 11 dienomis  ,,Peliukų’  ir ,,Varpelio’ grupės auklėtojos Sigita Žitinevičienė, Jūratė Petravičienė, Jolanta Ravinskienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė organizavo ,,Žibintų dienas’. Į šias džiugias dienas buvo pakviesti tėveliai, kurie su savo vaikais pjaustė moliūgus ir darė iš jų žibintus. Vaikai patyrė didžiulį džiaugsmą savo širdelėse.Labai džiaugiamės ir dėkojame tėveliams prisijungusiems prie šios gražios idėjos.

Išvyka į Kauno miesto moksleivių aplinkotyros centrą

Įrašas atnaujintas: 2016-11-04

2016 – 11 – 04 dieną ,,Peliukų’ grupės auklėtojos Sigita Žitinevičienė, Ilona Kairienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elens Bulbenko paruošė ugdytinius pasirodymui, kartu su vaikais sukūrė svaikatos knygą ir dalyvavo Kauno miesto moksleivių aplinkotyros centre, ikimokyklinio ugdymo įstaigų organizuojamame renginyje ,,Sveikatos knyga’. Vaikai kurdami knygą plėtė žinias apie vaistinius augalus ir jų naudą sveikatai, bei galimybes augti sveikam, stipriam, linksmam.

Senelių šventė ,,Pabūkime kartu su senoliais“

Įrašas atnaujintas: 2016-10-28

Spalio 28 d. ,,Drugelių’ grupės priešmokyklinio ugdymo pedagogės Virginija Kulvietienė ir Rūta Balčiūnienė organizavo senelių šventę. Šventės tikslas buvo padėti vaikui stiprinti ryšį su seneliais, skatinti meilę ir šilumą seneliams. Vaikai grupėje su auklėtojomis kalbėjo apie senelius, žiūrėjo senelių atneštas nuotraukas, patys gamino pyragą, parengė piešinių parodą seneliams ,,Mūsų mylimi seneliai’, mokėsi dainų, eilėraščių. Šventės metu kvietė senelius kartu pašokti, pažaisti, pabūti kartu.Savo eilėraščiais ir dainomis, išreiškė meilę, nuoširdumą, šilumą savo seneliams. Ugdytiniai patyrė teigiamų emocijų patys gamindami ir vaišindami senelius. Ugdėsi vaikų vertybinės nuostatos per patyrimą, išgyvenimą.

Respublikinės ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos ,,Sveikatos želmenėliai’ Seminaras ,,Kūrybiškas požiūris į sveiką mitybą darželyje’

Įrašas atnaujintas: 2016-10-26

2016 m. spalio 26 d. Kauno l/d ,,Kodėlčiukas‘‘ vyko Respublikinis ikimokyklinių įstaigų darbuotojų asociacijos ,,Sveikatos želmenėliai‘‘ praktinis seminaras ,,Kūrybiškas požiūris į sveiką mitybą darželyje‘‘. Seminare dalyvavo asociacijos ,,Sveikatos želmenėliai‘‘ prezidentė Danutė Jakučiūnienė, nariai – Vilniaus miesto ir Kauno ikimokyklinių įstaigų vadovai, pedagogai, logopedai. Seminaro tikslas – gilinti pedagogų sveikatos ugdymo kompetenciją, kūrybiškai organizuojant vaikų maitinimo procesą darželyje. Lopšelio – darželio direktorė Rasa Kazimiera Tamulaitienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė pristatė įstaigą ir pasidžiaugė, kad bendruomenė jau ne pirmus metus dalyvauja asociacijos ,,Sveikatos želmenėlaia‘ veikloje. Ko reikia, kad vaikučiai būtų sveiki, žvalūs? Ogi  labai nedaug – gryno oro, fizinio krūvio ir įvairaus bei sveiko maisto. Geriausia vaikai įsisavina informaciją per žaidimą, kūrybą, piešdami, vaidindami. Vaikų kūryba – vaizdinių ir jausmų raiška, sielos atgarsiai. Įsižiūrėkite į kuriantį vaiką. Jo veidas susikaupęs, džiaugsmingas. Širdis atvira, norinti pradžiuginti save ir kitus. Todėl labai svarbu tą vaiko būseną išsaugoti per visą kūrybos procesą. Todėl ir suorganizavome šį praktinį seminarą, kuriame siekėme supažindinti pedagogus su mūsų įstaigos darbo patirtimi, taikomais kūrybiškumo metodais ugdant vaikų sveikos mitybos įgūdžius.

Seminaro metu stebėjome  dvi atviras veiklas, tai ,,Peliukų’’ grupės 3 – 4 metų vaikų  ugdomoji veikla ,,Sveikas būk’’ – auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė ir vyresn. auklėtoja Jūratė Petravičienė, taip pat priešmokyklinio amžiaus ,,Drugelių’’ grupės vaikų ugdomoji veikla ,,Mokausi augti sveikas’ – priešmokyklinio ugdymo pedagogė – auklėtoja metodininkė Virginija Kulvietienė’, 2 veiklas vaizdo įrašuose- ,,Varpelio’’ grupės ankstyvojo amžiaus vaikų ugdomoji veikla ,,Kepu kepu duonutes’’ vyresn. auklėtoja Jolanta Ravinskienė ir ,,Kiškučių’’ grupės mišri ikimokyklinė 2 – 5 metų vaikų ugdomoji veikla ,,Gardžios, gardžios daržovių vaišės’ auklėtoja metodininkė Roma Kazakevičiūtė’, 2 veiklas vaizdo įrašuose, kurias pristatė logopedės, tai Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’’ logopedė metodininkė Irena Daugirdienė su įvairaus amžiaus specialiųjų poreikių vaikais parodė veiklą ,,Vitaminas – tarsi burtas’’ ir Kauno l/d ,,Žemyna’’ logopedė Indrė Tamulionienė su priešmokyklinio amžiaus vaikais parodė veiklą ,,Vitaminų karalystė’’. Vėliau  aptarėme stendinius pranešimus, išklausėme pedagogių patirties. Direktorė Rasa Kazimiera Tamulaitienė ir direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė organizavo praktikumą ,,Pedagogo vaidmuo, bei kūrybiškas požiūris ikimokyklinuko ir priešmokyklinuko kasdieninėje veikloje’’. Svečiai patyrė daug teigiamų emocijų. Anot asociacijos ,,Sveikatos želmenėlaia’’ prezidentės Danutės Jakučiūnienės ,,Patiko pedagogių organizuotos veiklos vaikams, seminaro organizuotumas, jaukus sutikimas. Džiugu, kad įstaigos pedagogai, vadovai organizuoja, būtent praktinius seminarus, tai yra išskirtinumas’’. Pasak Vilniaus l/d ,,Justinukas’’ direktorės Monikos Kelpšienės ,,Ačiū už organizuotą seminarą, padovanotą puokštę įrankių ne tik mitybos klausimais, bet ir siekiant sudominti, įtraukti vaikus. Juos taikysiu tik grįžus’’.Malonu girdėti gerus žodžius, nuoširdžius palinkėjimus, kurie skatina pedagogus ieškoti naujų darbo metodų, juos panaudoti  kasdienėje veikloje ir dalintis su kitais miesto ir šalies pedagogais.

Popietė ,,Per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau’

Įrašas atnaujintas: 2016-10-19

Spalio 19 d.Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’, jau trečius metus tapusi tradicija, buvo organizuojama popietė ,,Per barzdą varvėjo, burnoj neturėjau’. Popietę organizavo direktorės pavaduotoja ugdymui Ilona Kairienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja Sigita Žitinevičienė, ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja muzikai Ignė Elena Bulbenko, sveikatos priežiūros specialistė Vida Baltaragienė. Popietės metu vaikai, tėveliai, svečiai apžiūrėjo  rudens gėrybių parodą ,,Daržovės ir vaisiai draugai’, vaikai dainavo dainas, vaidino mini spektaklį ,,Moliūgo sriuba’, šoko ratelius, vaišinosi grikių košę su daržovėmis, gėrė arbatą, gerai praleido laiką.

Rudenėlio šventė ,,Vasarėlė užaugino, rudenėlis subrandino’

Įrašas atnaujintas: 2016-10-18

Spalio 18 d. Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ šurmuliavo rudenėlio šventė ,,Vasarėlė užaugino, rudenėlis subrandino’. Šventę organizavo priešmokyklinės grupės pedagogės Virginija Kulvietienė ir Rūta Balčiūnienė.Vaikams buvo smagus pasiruošimas šventei. Ugdytiniai gamino daržovių ir vaisių karūnas, mokėsi dainų, eilėraščių. Šventės metu, aplink darželį, su dėde rudenėliu žygiavo ,,Daržovių paradas’ . Vaikų  nuotaika buvo puiki. Jie žaidė žaidimus, dainavo dainas, patyrė džiugesį savo širdelėse.

Projekto ,,Saulėto oranžinio traukinio kelionė per Lietuvą’ akimirkos

Įrašas atnaujintas: 2016-10-17

Į šį linksmą projektą įsijungė ,,Peliukų’, ,,Varpelio’ ir ,,Drugelių’ grupės bendruomenės.Džiaugiamės, kad l/d ,,Kodėlčiukas’ vaikai ir tėveliai neliko abejingi ir augino per vasarą moliūgus. Vaikams buvo nauja patirtis. Jie džiaugėsi patys galėdami pasodinti, prižiūrėti savo augalėlį, o pamatę kas išaugo negalėjo patikėti, kad iš tokios mažos sėklytės gali išaugti didelis moliūgas. Iš moliūgų padarėme traukinuką. Vaikai matavo traukinuko ilgį, skaičiavo moliūgus.
Ačiū visiems prisidėjusiems prie šio projekto.

Kauno miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų festivalis ,,Giedu Tau, mano Angele- 2016″

Įrašas atnaujintas: 2016-10-12

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja muzikai Ignė Elena Bulbenko paruošė ugdytinius Kauno ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų festivaliui ,,Giedu  Tau, mano Angele’ ir dalyvavo 2016-10-12 d. Kauno Arkikatedros Parapijos namuose.Vaikai patyrė teigiamas emocijas, pajuto religinės muzikos meną, puoselėjo giedojimo tradicijas.

Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų festivalis ,,Fa – la- la“

Įrašas atnaujintas: 2016-10-07

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’  priešmokyklinės ,,Drugelių’ grupės pedagogė – auklėtoja metodininkė Virginija Kulvietienė ir ikimokyklinio ugdymo meninio ugdymo mokytoja Ignė Elena Bulbenko paruošė vaikus festivaliui ir su ugdytiniais 2016 – 10 – 07 dalyvavo Kauno miesto ikimokyklinių įstaigų festivalyje ,,FA -LA-LA’, skirtam Z. Bružaitės jubiliejui paminėti.Festivalys vyko M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos muziejuje. Ugdytiniai praplėtė pažinimo kompetenciją naujoje aplinkoje, klausantis kitų ikimokyklinių įstaigų ugdytinių atliekamų kūrinių ir patys atliko kompozitorės Z.Bružaitės kūrinį ,,Šalčio uogos’. Vaikai jautėsi gerai. Visų nuotaika buvo puiki.

,,Solidarumo bėgimas“

Įrašas atnaujintas: 2016-10-03

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė ir direktorės pavaduotoja Ilona Kairienė 2016-10-03 organizavo ,,Solidarumo bėgimą. Į šį bėgimą įsitraukė visa įstaigos bendruomenė.Bėgimo tikslas-skatinti vaikus būti draugiškais ir netoleruoti patyčių.Pdėti Zambijos vaikms išgyventi iki penkių metų.Užkiekvieną nubėgtą kilometrą bėgimo dalyviai aukojo pinigėlių Zambijos vaikams.

Projektas ,,Jaučiuosi saugus kai žinau“

Įrašas atnaujintas: 2016-09-29

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ buvo organizuojamas projektas,,Jaučiuosi saugus kai žinau’. Vaikai visą savaitę domėjosi, kaip saugiai elgtis juos supančioje aplinkoje, žiūrėjo kiną apie šuniuką Amsių, vartė knygeles, piešė piešinius, iš antrinių žaliavų, kartu su tėveliais gamino įvairias transporto priemones, prisiminė šviesoforo spalvas.2016-09-29 darželyje vyko renginys, kurį organizavo priešmokyklinio ugdymo pedagogė-auklėtoja metodininkė Virginija Kulvietienė, ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Sigita Žitinevičienė, vyresn.auklėtojos Jolanta Ravinskienė, Jūratė Petravičienė ir meninio ugdymo mokytoja muzikai Ignė Elena Bulbenko. Į šį šventinį renginį atvyko Kauno l/d ,,Linelis’ ir Kauno l/d ,,Svirnelis’ ugdytiniai ir pedagogai.Taip pat dalyvavo ir tėvai. Svečiai pristatė savo darželį žaisminga daina. Ugdytiniai lenktyniavo įvairiose rungtyse, piešė savo svajonių automobilį, atliko įdomias užduotis, dalyvavo mašinų ir triratukų parade. Žinoma vaikai neliko be dovanų. Visiems dalyvavusiems buvo įteiktos padėkos ir atšvaitai.

Netradicinių rudeninių darbų kūrimas lauko aplinkoje „Rudens šalyje“

Įrašas atnaujintas: 2016-09-26

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas“ ikimokyklinio ugdymo auklėtoja metodininkė Roma Kazakevičiūtė ir priešmokyklinio ugdymo pedagogė Virginija Kulvietienė 2016-09-26 d. organizavo lauko aplinkoje netradicinių rudeninių darbų  parodą ,,Rudens šalyje“. Į kūrybinių darbų šurmulį įsijungė visos auklėtojos su savo ugdytiniais. Vaikai kūrė savitus paveikslus panaudodami gamtinę medžiagą. Ugdytiniai patyrė kūrybos džiaugsmą.
Kūrybiniai darbai eksponuojami darželio kieme. Kviečiame prisijungti tėvelius ir kartu patirti bendrumo jausmą.

Mokslo metų pradžios šventė „Jau Rugsėjis skamba gojais“

Įrašas atnaujintas: 2016-09-01

Kaip ir kiekvienais metais Rugsėjo 1 – ąją vaikus pasitiko rūpestingos auklėtojos. Vaikai susipažino su naujais draugais, dainavo, žaidė žaidimus, ratelius, spalvino savo grupės simboliuką, ieškojo paslėpto lobio.Į šventę įsitraukė visa bendruomenė, tėveliai, svečiai. Ugdytiniai patyrė naujų įspūdžių.

Vasaros stovykla 2016

Įrašas atnaujintas: 2016-06-30

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ birželio mėnesį vyko projektas ,,Vasaros stovykla 2016′. Ugdytiniai pramogavo gamtoje, sportavo, minė mįsles, žaidė įvairius žaidimus, dalyvavo kūrybinėse valandėlėse ir kūrė vasaros paveikslus, virė vasaros sriubą, žaidė su muilo burbulais, įspūdžius patirtus stovykloje piešė ant grindinio. Vaikai mėgavosi kūrybos laisve, savarankiškais sprendimais. Ugdytiniai ugdė visas penkias kompetencijas, smagiai praleido laiką, patyrė naujų įspūdžių, malonių išgyvenimų.

Integruota veikla – kalbos šventė ,,Bitutės augalų karalystėje“

Įrašas atnaujintas: 2016-05-20

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas“ ,,Peliukų“ grupės ugdytiniai, auklėtoja Sigita Žitinevičienė ir neformaliojo ugdymo mokytoja kūno kultūrai Aurika Celiešienė 2016-05-20 dalyvavo integruotoje veikloje – kalbos šventėje ,,Bitutės augalų karalystėje’ Kauno l/d ,,Linelis“. Vaikai patyrė džiugių akimirkų, naujų išgyvenimų.

Programėlė ,,Daržoviukai“

Įrašas atnaujintas: 2016-04-28

Vaikučiai – didžiausias tėvelių turtas, o sveiki vaikučiai – svajonė ir siekis. Ši programėlė ,,Daržoviukai’ atskleidė vaikučiams nuostabų, spalvingą, pilną vitaminų daržovių pasaulį jiems priimtina forma. Ugdytiniai išgirdo ,,Daržoviukų’ dainelę, susipažino su daržovėmis iš arčiau, su jų savybėmis ir nauda sveikatai.Vaikai pamatė trumpą spektakliuką ,,iš puodo’, iš tikrų daržovių kūrė darbelius, minė mįsles, palygino daržovių naudą su nesveiko maisto žala, sužinojo daug įdomių ir naudingų žinių apie daržoves. Savo kūrinius galėjo suvalgyti. Vaikams, tai teikė daug džiaugsmo. Programėlė vyko l/d ,,Kodėlčiukas’ 2016-04-28 d.

Tarptautinis vaikų meno projektas,,Raktelis Mamai 2016″

Įrašas atnaujintas: 2016-04-20

Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ pedagogės dalyvauja tarptautiniame vaikų meno projekte,,Raktelis Mamai 2016′. 2016 – 04 – 29 ugdytiniai, padedami auklėtojų sukūrė raktelį Mamai ir labai džiaugiasi, kad visos mamytės atėjusios į darželį  galės pamatyti raktelį skirtą Mamai. Vaikai išgyveno kūrybos džiaugsmą netradiciškai pasveikindami mamas.

Projektas ,,Nereikalingi daiktai pražydo gėlėmis“

Įrašas atnaujintas: 2016-04-18

Kol pavasaris nedžiugina pavasariniais žiedais, Kauno l/d ,,Kodėlčiukas’ pedagogės Jolanta Ravinskienė, Sigita Žitinevičienė, Virginija Kulvietienė su ugdytiniais kūrybiškai papuošė lauko erdvę. Pedagogės 2016 – 04 – 04 organizavo projektą ,,Nereikalingi daiktai  pražydo  gėlėmis’ į kurį įtraukė ir ugdytinių tėvelius. Ugdytiniai patyrė kūrybos džiaugsmą ir suprato, kad ir nereikalingus daiktus galima kūrybiškai panaudoti.